Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Kuchnie urządzane są w różnych stylach. Najczęściej kuchnia to dzisiaj miejsce pełne nowoczesnych sprzętów, z zabudowaną lodówką i blatem kuchennym, przedstawiająca miejsce w nowoczesnej aranżacji. Jednak szukając nowatorstwa można stworzyć dzisiaj kuchnię w stylu retro.Tego rodzaju kuchnia będzie połączeniem klasyki z nowoczesnością, bowiem znajdą się w niej przedmioty stylizowane i wyglądające retro a przy tym nowoczesne.

Producenci wychodzą naprzeciw swoim klientom

Epoka retro bezpowrotnie już minęła, jednak są panie, które pragną zaznaczyć akcenty retro w swojej kuchni. Producenci przewidując tego rodzaju koniunkturę produkują sprzęty AGD w stylu retro. Ważne jest tylko by nie za bardzo przesadzić i decydując się na kuchnię retro nie stworzyć kuchni groteskowej. Czyli kuchni, w której może znaleźć się za dużo sprzętów retro i to sprzętów z różnych epok. Najważniejsza jest lodówka i kuchenka, obie powinny być wolnostojące i obie wystylizowane retro. Są to tak duże sprzęty, że odpowiednie od razu przywołają do kuchni retro design.

Kuchenka retro wolnostojąca

Co najbardziej kojarzy się retro z kuchenką retro wolnostojącą? Otóż sam fakt, że jest ona wolnostojąca a jej kształty są proste. Ma więc ona proste linie, jej proporcje są wyważone a detale wyrafinowe. Ponadto w kuchenkach retro wolnostojących są charakterystyczne pokrętła w stylu retro. Kuchenka retro wolnostojąca to kuchenka pełna innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Kuchenki te posiadają również dzielone piekarniki i mają zamontowane panele, są energooszczędne i innowacyjne. Kuchenki w stylu retro to także kuchenki w wersji gazowo – elektrycznej, ich piekarniki również mają termoobiegi. Pieczenie i gotowanie na tego rodzaju sprzęcie jest bardzo przyjemne. Ponadto design takiej kuchenki pozwoli na stworzenie specjalnego klimatu w danej kuchni.

Przedmiot codziennego użytku w stylu retro

Decydując się na kuchnię w stylu retro trzeba dodatkowo jeszcze zakupić lodówkę wolnostojącą w stylu retro i drobne sprzęty AGD również o wyglądzie retro. Ponadto dobrze jest kupić do wystroju jeszcze podstawowe meble, które też skojarzą się ze stylem retro. Kuchenka retro wolnostojąca i lodówka w tym samym typie to zwykłe przedmioty codziennego użytku, jednak gdy są w stylu retro stają się szczególnymi przedmiotami.

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *