Spożycie piwa

Alkohol jest jednym z najpopularniejszych trunków w Polsce. Każdego roku spożywamy go bardzo duże ilości i szczególnie latem firmy produkujące piwo nie mogą narzekać na brak obrotu. W zależności od wielkości browaru i jego jakości możemy liczyć na różnego rodzaju piwa, które potrafią mocno zaskoczyć swoim smakiem.

Rodzaje piw

Oczywiście najpopularniejszym rodzajem piwa, które sprzedaje się na całym świecie najlepiej jest tak zwany Pils, czy lekkie piwo oparte na słodzie jęczmiennym, które prawie nigdy nie jest mocniejsze niż 6%. Poza pilsem bardzo modnym stylem jest również porter, który przeznaczony jest dla miłośników palonego i bardzo mocnego piwa. Tego typu trunki mogą mieć nawet 20% alkoholu i można je leżakować nawet przez kilkanaście lat podobnie jak wino. Portery po kilku latach smakują jeszcze bardziej wytrawnie i smakosze są w stanie wyczuć w nich jeszcze więcej szlachetności.

Leżakowanie piwa

Leżakowanie piwa jest szczególnie modne wśród osób, które lubią warzyć je dla własnych potrzeb. Domowi piwowarzy starają się próbować wyprodukować wiele rodzajów tego trunku, by po kilku latach móc dać spróbować go swoim bliskim. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że istnieje piwo bezalkoholowe, którego zastosowanie jest bardzo szerokie i wbrew pozorom cieszy się ono ogromną popularnością.

Piwo bezalkoholowe

Ten rodzaj alkoholu kupowany jest szczególnie przez osoby, które prowadzą samochód i mówiąc kolokwialnie są kierowcami. Bardzo często piwo bezalkoholowe służy osobom, które rozwożą gości na weselach bądź muszą zachować trzeźwość organizmu z jakiegoś innego powodu. Piwa bez alkoholu nie muszą smakować źle, a tak właśnie kojarzą się szczególnie tym, którzy nigdy go nie pili. Największe firmy produkujące piwo starają się dodawać do trunku bez alkoholu różne ciekawe dodatki.

Drogie piwa

Na rynku możemy również dostać nieco droższe piwa, czyli tak zwany kraft. Jest to nic innego, jak alkohol produkowany przez mniejsze browary rzemieślnicze, które starają się trafić do osób uważających się za prawdziwych pasjonatów piwa. Piwo kraftowe możemy najczęściej dostać w specjalistycznych pubach, bądź dużych sklepach, które mają podpisaną umowę z mniejszymi browarami i oferują ich produkty.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *